Bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor
Geride bıraktığımız Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nda şampiyon olan takımı ve tüm ekibi tebrik etmek gerektiğini unutmamak lazım. Her yıl bu tür organizasyona imza atan yapılmasında emeği geçenlere tek tek teşekkür etmeyi unutmayalım.

  *****

Bu tür organizasyonlar insanları bir biriyle kaynaştıran birlik ve beraberliğimizi pekiştiren organizasyonlardır. Her yıl köyler bu turnuvaya iştirak eder. Ancak her nedense bu tür organizasyonu amacının dışına iten etkenler yaşanmakta. Kardeşliğimizi birlik beraberliğimizi zedeleyecek davranışlardan uzak duramıyoruz. Saha içinde organizasyonun amacını unutuyor ve bambaşka biri oluveriyoruz. Bu tür organizasyonun amacına gölge düşüren birlik beraberliğimizi sağlayan çalışmaları başka amaçlara taşımak yaşadığımız şehrin adıyla örtüşmüyor. Cennet bir ilçede yaşarken bu tür organizasyonların içinde yer alabilmek uzak yakın demeden turnuvaya katılarak sahada ve saha dışında kardeşliğimizi birlik beraberliğimizi tesis eden organizasyonlara vesile olanları da utandırmayalım.

 *****

Turnuvada ortaya çıkan olumsuz tabloları ve yaşanan üzücü hadiseleri, çoğu zaman yaşasak ta bu noktada yapmamız gereken aslında bakış açımızı değiştirmek olmalıdır.

  *****

Hayat, hiçbir zaman sorunsuz ilerlemez. Ancak gelişimi sağlayan, sorunları çözebilmek ve onların önüne geçebilmektir. Böyle bir bakış açısı geliştirmek, özgüveninizi de arttıracaktır.

  *****

Böyle bir organizasyonu problemli hale getirmek bizlere yakışmıyor. Turnuvanın anlamını anlamaya çalışın. Nedenlerini inceleyin ve hayatınıza olan etkilerini gözden geçirin. Kavga içgüdülerinizi yenin.

Adını şöyle koysak bile anlık hataların adil olmamasına kızabilir ya da bu insanları duymamazlıktan gelebilirsiniz. Ya da, bu durumu kabullenerek, sizi eleştirdikleri için teşekkür edebilir ve bu konuyu onlarla daha detaylı konuşabilirsiniz. Böylece eleştirileri yapıcı bir şekle sokabilir ve eksik ya da yanlış yönlerinizi geliştirebilirsiniz.

  *****

Unutmayın, tüm yaşanan olumsuzlukların izi silinebilir ve birlik beraberliğimizi sürdürerek aşılabilir. Yeter ki kardeşliğimiz ve birlik beraberliğimizin güçlü tesislerini iyi idrak edelim başarı ya da başarısızlıktan korkuyor olabilirsiniz. Önemli olan tüm bunlara rağmen bir şeyler başarmaktır.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları