Manşet / Politika

Bahçeli: ‘’Tehdit altındayız’’

MHP Genel Merkezi bayramda doldu taştı. MHP Lideri Bahçeli, 'Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli bunalımlarından birini yaşıyor' dedi.
MHP Genel Merkezi bayramda doldu taştı. MHP Lideri Bahçeli, "Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli bunalımlarından birini yaşıyor" dedi. Bahçeli, Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinin en önemli bunalımlarından birini yaşadığını, ülkenin açık, riskli bir tehdit ve tehlike altında bulunduğunu kaydetti. Başta terör olmak üzere, bölgedeki gelişmelerin Türkiye'yi kuşattığını ifade eden Bahçeli, "Bunların aşılması, Türkiye'nin huzura, istikrara, güvene kavuşması, bölgesi, İslam coğrafyasında lider ülke olmasının önümüzdeki dönemlerde gösterilecek gayretlere bağlıdır.’’ dedi.

MHP Genel Merkezi'ndeki bayramlaşma töreni için uzun kuyruklar oluşturan partililer, genel merkeze sığmadı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partililerin beraberlerinde getirdikleri çocuklarına özel ilgi gösterdi. Bahçeli, partililerle bayramlaşması sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinin en önemli bunalımlarından birini yaşadığını belirten Bahçeli, "Ülkemiz açık ve riskli bir tehdit ve tehlike altındadır. Başta terör olmak üzere bölgemizdeki gelişmeler Türkiye'yi kuşatmaktadır. Bunların aşılması Türkiye'nin huzura, istikrara, güvene kavuşması ve bölgesi ve İslam coğrafyasında lider ülke olması önümüzdeki dönemlerde gösterilecek gayretlere bağlıdır. MHP, üzerine düşen sorumluluğu taşıyarak hizmet etme aşkını sürdürecektir" dedi. 

ÜLKE AÇIK, RİSKLİ BİR TEHDİT VE TEHLİKE ALTINDA

Partililerle bayramlaşmasının ardından bir konuşma yapan Bahçeli, Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinin en önemli bunalımlarından birini yaşadığını, ülkenin açık, riskli bir tehdit ve tehlike altında bulunduğunu kaydederek, ‘’MHP olarak, Türkiye'de birlik ve beraberliğin sağlanması, kutuplaşmanın önlenmesi, bütün unsurlarıyla milletimizin ve sivil toplum kuruluşlarımız ve siyasi partiler olmak üzere herkesle kucaklaşılması, gerilim yaratacak unsurlardan uzaklaşılması ve Türkiye'nin normalleşme ve demokratikleşme sürecine bir an evvel geçmesinin sağlanması hepimizin milli bir görevi olmalıdır. Bunu başarmak mecburiyetindeyiz." diye konuştu.

BASIN KAVRAM KARGAŞASI OLUŞTURMAYA ÇALIŞMASIN

Bahçeli, şehitlerimizin bulunduğu her hangi bir alanda çilingir sofrası kurulmasını ve içki içilmesini doğru bulmadığını söyledi. Bahçeli, "Türkiye'de içki yasağı yoktur, ama bu şehitlerin mekanında değil meyhanelerde olmalıdır. İstanbul'da çok sayıda meyhane var. Bunların bir tanesi de Kör Niko'dur. Basın kavram kargaşası oluşturmaya çalışmasın" diye konuştu. Bahçeli, "Türkiye'de şehitlerimizin bulunduğu herhangi bir alanda çilingir sofrası kurulması ve rakı içilmesi veyahut değişik içkilerin içilmesini doğru bulmamaktayız. Türkiye'de bir içki yasağı da yoktur. Herkes her yerde içki alabilir ama bu şehitlerimizin mekanında değil, meyhanelerde olması lazımdır." dedi.

"UYUM YASALARI BİRAN EVVEL ÇIKARILMALI''

16 Nisan halk oylamasıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildiğini anımsatarak, bu sistemin istikrarlı, kalıcı ve ülke yönetiminde etkin olabilmesi için bir an evvel uyum yasalarının çıkarılması gerektiğini vurgulayan Devlet Bahçeli, "1 Ekim'den itibaren de Türkiye'nin çok önemli sosyal, siyasi, ekonomik sorunlarının çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Bu yapılmadığı takdirde Türkiye'nin birliğinden, dirliğinden ve kardeşliğinden uzaklaştırıcı faaliyetlerin artacağı unutulmamalıdır." değerlendirmesini yaptı.

"KÖR NİKO'NUN MEYHANESİ"

MHP Lideri Bahçeli, bir gazetecinin, Meral Akşener'in kuracağı partiyle ilgili "bozkurt işareti yapılamayacağı" yönündeki tartışmaları hatırlatması üzerine, "Bizlerden ayrılmış olanlar veya ayıklanmış olanların siyasi tercihleriyle nasıl bir yol izleyecekleri onların bileceği iştir. Bu süreci takip ediyoruz. Önümüzdeki günlerde millet olarak hep beraber göreceğiz." karşılığını verdi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Kör Niko'nun meyhanesi" ifadesi ve bununla neyi kastettiğine ilişkin bir soruyu da şöyle yanıtladı: "Çanakkale Şehitliği'nde adaletle alakalı toplantının yapıldığı bir dönemde bazı CHP'lilerin çilingir sofrası kurarak, içki aldıklarına dair basında yer alan görüşler olmuştur. CHP'nin yöneticileri de bunu yapanları tespit etmek suretiyle gerekli tedbirleri alacaklarını ifade etmişlerdir. Türkiye'de şehitlerimizin bulunduğu herhangi bir alanda çilingir sofrası kurulması ve rakı içilmesi veyahut değişik içkilerin içilmesini doğru bulmamaktayız. Türkiye'de bir içki yasağı da yoktur. Herkes her yerde içki alabilir ama bu şehitlerimizin mekânında değil, meyhanelerde olması lazımdır."
Bu haber 09.09.2017 23:21:34 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Zirve Haber

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Bahçeli: ‘’Tehdit altındayız’’

 • ‘’Gün ola, harman ola’’

 • “Biz bu ülkenin sigortasıyız”

 • Eline çivi saplanan çocuğu Can-Kur ekipleri kurtardı

 • Uyuşturucu hap alan genç kendinden geçti

 • Mersin’de eylem hazırlığındaki canlı bomba öldürüldü

 • CHP’li Atıcı: Yiğitseniz ‘Bu ülkede alkol yasaktır’ deyin

 • Görenler hayrete düştü!

 • MHP’den muhteşem hizmet!

 • İncir parasıyla okuyorlar

 • Baro Başkanı Er: “Adaletten önemli hiçbir şey olamaz”

 • Bakan Elvan: “Bu Ülkede Terörün Kökü kazınacaktır”

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Erdemli'nin kaderini değiştiren Başkan!

 • Yağda’ya hizmet yağdı, hayaller gerçek oldu

 • Sözünün eri!

 • Artık bahane kalmadı! Vakit geldi

Benzer Haberler