Belediye Haberleri / Gündem / Manşet

Sözünün eri!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ‘Asfaltsız yol kalmayacak’ sözü tarihe değil, fiiliyata geçti.
(Zirve Özel Haber) Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ‘Asfaltsız yol kalmayacak’ sözü tarihe değil, fiiliyata geçti. Başkan Kocamaz 3,5 yılda dur durak bilmeden hizmetlerini aralıksız sürdürürken, Mersin’in köylerinde de büyük bir atak başlatarak sorunsuz ulaşıma kavuşturmak için canla başla çalışmaya devam ediyor.

SÖZLERİ TARİHE DEĞİL, FİİLİYATA GEÇTİ!

Göreve geldiği günden bu yana Mersin'in çehresini değiştiren 3,5 yılda Mersin'i her alanda geliştiren projelere imza atan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 2017 yılında rekor hizmetlere imza attı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin halkına verdiği ‘Asfaltsız yol kalamayacak’ sözünün gereğini yerine getirmek için çalışan ekipler, 2017 yılının ilk altı aylık döneminde 92 bin 433 ton sıcak asfalt kullanarak 55 kilometre yolu asfaltladı.

92 BİN TON SICAK ASFALT

Kent merkezinde yol yapım bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 2017 yılının ilk altı aylık döneminde kırsal mahallelerde yaptığı asfaltlama çalışmaları ile vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, 2017 yılında da çalışmalarına devam ederken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin halkına verdiği ‘Asfaltsız yol kalamayacak’ sözünün gereğini yerine getirmek için çalışan ekipler, 2017 yılının ilk altı aylık döneminde 92 bin 433 ton sıcak asfalt kullanarak 55 kilometre yolu asfaltladı.

MERSİNLİLER İSTEDİĞİ HİZMETİ EN İYİ ŞEKİLDE ALMAYA DEVAM EDİYOR

Söz verdikleri gibi 2017’de köy yollarının tüm eksiklerinin giderilmesi için çalıştıklarını belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Yolların bir an evvel tamamlanması için tüm ekiplerimiz plan ve program çerçevesinde, özverili bir şekilde çalışıyor. Biz hizmetlerimizi, hep birlikte el ele, gönül gönüle vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verme gayreti içerisinde gerçekleştiriyoruz. İyi niyetle yola çıktık, işimize besmeleyle başladık. Mersinliler, istediği hizmeti en iyi şekilde alacak” dedi.

SORUNSUZ ULAŞIM, ASFALTTA REKOR…

2014 yılı Mart ayında Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından başlatılan asfaltlama çalışmaları 2017 yılında da devam ediyor. 2017 yılının ilk altı aylık döneminde 92 bin 433 ton sıcak asfalt kullanarak asfaltlanan 55 kilometre yolun yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri 1 kilometre 10 metre yeni yol açtı.  Anamur İlçesi’nde 5 kilometre 500 metrelik yolun bakım ve onarımı 9 bin 254 ton asfalt malzemesi kullanılarak yapılırken, 125 kilometre 900 metrelik yol ile ilgili çalışmalar ise berkitme yol malzemesi kullanılarak yapıldı.

ERDEMLİ’DE 16 KM’LİK YOL YAPIMI

Bozyazı’da 3 kilometre 210 metrelik yolun bakım onarım ve yapım çalışmaları sırasında 5 bin 397 ton asfalt malzemesi kullanılırken, Çamlıyayla İlçesi’nde ise 2 kilometre 26 metrelik yolun yapım çalışması için 3 bin 804 ton asfalt malzemesi kullanıldı. Erdemli’de 28 bin 194 ton asfalt kullanılarak 16 kilometre 78 metre yol yapımı gerçekleştirilirken, Gülnar’da ise 93 ton asfalt malzemesi kullanılarak 55 km metre yolun asfaltlaması gerçekleştirildi.

TÜM İLÇELERDE DE ASFALT HİZMETİ SÜRÜYOR

Tarsus’ta 40 bin 837 ton asfalt malzemesi kullanılarak 24 kilometre yol yapımı gerçekleştirilirken, Silifke’de 3 bin 422 ton asfalt malzemesi ile 2 kilometre, Mut’ta bin 447 ton asfalt kullanılarak 1 kilometre yol yapımı gerçekleştirildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sıcak asfalt çalışmalarının yanı sıra ilçelerde stabilize malzemeli yol bakım çalışması da yapıyor. Yapılan stabilize malzemeli yol yapım çalışmasında 573 kilometre yol yapımı gerçekleştiren Mersin büyükşehir Belediyesi ekipleri,  ilçelerde 8 bin 312 metrekare yeni kaldırım yaptı. 5 okulun asfaltlamasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bin 809 metre büz beton boru yerleştirirken, 166 metre menfez yapımı gerçekleştirdi.
Bu haber 24.08.2017 16:13:30 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Ferhat YILDIZ

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Fakıbaba: ‘’Erkek olan şimdi ‘yolsuzluk’ yapsın’’

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Sorunsuz ulaşım, Mutlu vatandaş

 • MHP Lideri’nden Sözlü’nün projelerine tam not

 • ‘’Tepkini Erbil’dekine göster’’

 • Bahçeli: ‘’Tehdit altındayız’’

 • ‘’Gün ola, harman ola’’

 • “Biz bu ülkenin sigortasıyız”

 • Eline çivi saplanan çocuğu Can-Kur ekipleri kurtardı

 • Uyuşturucu hap alan genç kendinden geçti

 • Mersin’de eylem hazırlığındaki canlı bomba öldürüldü

 • CHP’li Atıcı: Yiğitseniz ‘Bu ülkede alkol yasaktır’ deyin

 • Görenler hayrete düştü!

 • MHP’den muhteşem hizmet!

 • İncir parasıyla okuyorlar

 • Baro Başkanı Er: “Adaletten önemli hiçbir şey olamaz”

 • Bakan Elvan: “Bu Ülkede Terörün Kökü kazınacaktır”

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

Benzer Haberler