Gündem / Manşet / Spor

Koramşalı Spor Osman Ceyhan’la Fırtına gibi…

14 Yıl önce İlçe Kaymakamı İsmail Demirhan ve İlçe Spor Müdürü Adem Kılıç’ın çalışmaları sonucu erdemli köyleri arasında düzenlenmesi kararlaştırılan Köyler Arası Futbol Turnuvasında her yıl top koşturan Koramşalı Spor’lu Osman Ceyhan ile dört yıldır başarılı bir grafik sergiliyor.

''Koramşalı'da yeni bir jenerasyon yetişiyor''(Zirve/Özel Haber) 14 Yıl önce İlçe Kaymakamı İsmail Demirhan ve İlçe Spor Müdürü Adem Kılıç’ın çalışmaları sonucu erdemli köyleri arasında düzenlenmesi kararlaştırılan Köyler Arası Futbol Turnuvasında her yıl top koşturan Koramşalı Spor’lu Osman Ceyhan ile dört yıldır başarılı bir grafik sergiliyor. Koramşalı Spor’un Osman Ceyhan ile bir üçüncülük iki ikincilik başarısı bulunuyor. İki yıl üst üste Çerçili ile final maçına çıkan Koramşalı Spor iki kez finalde kaybederek, taraftarını üzse de bu yıl finalin en etkili adayı olarak görülüyor. Futbol otoritelerinin de yakından takip ettiği Koramşalı Spor’un aslında çok derin bir mazisi bulunuyor. Bir zamanlar efsane kadrosu ile profesyonel kulüplerin bile hazırlık maçları yaptığı Koramşalı Spor köy olarak aslında sporun en etkili merkezi halinde. Futbol, Voleybol ve Güreş organizasyonlarında önemli başarıları var. Futbol ve diğer spor dallarının birçoğunun alt yapısına sahip olan Koramşalı köyünün en büyük şanssızlıklarından biri futbol sahalarının köylünün ve dönemin muhtarı Ahmet Sarı (Merhum)’nın ortak kararı ile sekiz yıllık eğitim için okul yaptırılmak üzere Milli Eğitim’e tahsisi olmuş. Bu dönemden sonra futbol sahası olmadığı için spor kısa bir süreliğine duraklama göstermiş. Daha sonra Muhtar İlyas Gök’ün çabalarıyla Koramşalı Köyü yeni bir futbol sahasına kavuşmuş. Futbol yeniden eski günlerine dönmeye başlamış. Erdemli belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun “Her mahalleye futbol sahası” projesi ile yeni bir futbol tesisine kavuşan Koramşalı son dört yıldır elde ettiği başarılar ile adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır.

''KORAMŞALI'DA YENİ BİR JENERASYON YETİŞİYOR''

Koramşalı Spor’un teknik direktörlüğü görevini üslenen Osman Ceyhan gazetemize yaptığı açıklamada; eski köy yeni mahalle olan Koramşalı’nın spor mazisine dikkat çekerek şunları kaydetti. “Spor kompleksimizin olmayışı bir dönem futbol alanında duraklamamıza neden oldu fakat yoğun çabalar sonucu toprak bir sahaya sahip olduk. Böylece henüz çok genç olan oyuncularımız ile daha önce amatör ve profesyonel alanda top koşturmuş olanların harmanlanarak iyi bir takım olmasını sağladık. İlk başarımız turnuva üçüncülüğü oldu, ardından ilk kez finale çıktık. Köylülerimiz takım oyuncularımızı ve bizi her zaman desteklediler, finalde kaybettik ama bu bile bizim için büyük başarıydı. Ardından geçen yıl Erdemli Futbol sahasında oynanan final maçını beş binden fazla taraftar önünde oynadık. Basit hatalar ile ikinci kez finalde kaybederek ikinci olduk. Şuan bir üçüncülük iki ikinciliğimiz bulunuyor. Bu yıl artık finalde kaybetmek istemiyoruz, taraftarımızın ve futbol otoritelerinin beklentisi büyük ve bunun farkındayız. Biz de bu beklentiye cevap vermek ve Koramşalı sporu yeniden sporun merkezi haline getirmek için bu yıl çok sıkı çalışıyoruz. Birçok oyuncumuz amatör olarak kulüplerde top koşturuyor ve bu elbette bu turnuvanın etkilerinden biri. Bu yıl birçok futbolcumuz çeşitli işlerde çalıştığı için maçlara katılamadı biz de bu boşluğu yeni jenerasyon futbolcular ile doldurmaya çalıştık. Bu yıl ilk kez yoğun seyirci karşısında futbol oynayan oyuncularımız var. Turnuvanın ilk maçında uyumsuzluğu bizler de dahil herkes gözlemledi, hatta bu yıl bizden pek fazla bir şey beklemediklerini söyleyenler de oldu ama bu daha başlangıçtı. İlk maçımızda Güneyli’ye 4-1’lik skor ile kaybettik ama ardından toparlanmayı başardık. İkinci maçımızda Sarıkaya ile yaptığımız mücadeleyi 1-0, üçüncü maçta Yağda ile oynadığımız maçı 2-1 dördüncü maçımızda Sorgun’u 1-0 ile geçtik. Bu gün grupta sondan bir önceki maçımızı Çamlı ile oynadık ve 3-1 kazandık böylece grupta 12 puan ile ikinci olarak gruptan çıkmayı garantiledik. Yeni jenerasyon futbolcularımızın sahadaki performansları da göz doldurdu, hatta bazı oyuncularımız amatör kulüplerin markajına girmeyi başardı. Son maçımızda Harfilli ile karşılaşacağız, her sonuçta gruptan ikinci olarak çıkıyoruz. Başarımızın ardındaki en büyük etken elbette bu gençlere sahip çıkan Koramşalı (köy) Mahalle’si halkıdır. Emeklerinden dolayı öncelikle bize bu güzel futbol sahasını kazandıran Erdemli Belediye Başkanımız Sayın Mükerrem Tollu’ya, Muhtarımız İlyas Gök’e, oyuncularımızın sponsorluğunu üslenen onursal başkanımız Gani Öz’e, Koramşalı halkına ve sahada formamızı terletip böylesine güzel gururlar yaşamamızı sağlayan Koramşalı Spor futbolcularına yürekten teşekkür ediyorum.”
Bu haber 20.08.2017 19:41:32 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Zirve Haber

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • ‘’Erdemli’nin Mimarıydı, İmparatoru oldu’’

 • Gücüş’te hizmetin adı: TOLLU

 • Acaba bize neden saldırıyorlar?

 • ‘’Kudüs hepimizin ortak davasıdır’’

 • Taşeronları sınav bekliyor

 • Taşeron işçi KHK ile kadrolu oldu

 • Büyükşehir, eğitime yardımı esirgemiyor

 • “Sayılarla uğraşmayın, nitelikle uğraşın”

 • 557 gün yurt dışında ne yaptın!

 • Bu haftaki Zirve

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Saadet Erdemli yönetiminden İl Başkanlığına ziyaret

 • 'Söz Hakkı' programıyla ekranlara dönüyor...

 • Mevcut Başkan farka koştu!

 • MHP teşkilatları arı gibi!

 • MHP Adana’da yeni dönem

 • Beko: Sınav ve güvenlik soruşturması kadrolaşma doğurur

 • Tollu’dan 1 yılda 100 milyon TL’lik yatırım

Benzer Haberler