Spor

Bu şarkı burada bitmez, Bizim sevdamız vatan ve bayraktır

Erdemlispor Kulübü Oryantiring takımı sezonu Düzce’de yapılan Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye birincisi olarak kapadı.
Erdemlispor Kulübü Oryantiring takımı sezonu Düzce’de yapılan Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye birincisi olarak kapadı. Tüm spor dallarında başarı grafiğini yükselten Erdemli Spor Kulübü Oryantiring branşında da Türkiye birinciliğini alarak Mersin’i ve Erdemli’yi en güzel şekilde temsil etmeye devam ediyor. Erdemlispor Kulübü’nün efsane Başkanı Mehmet Morgül, yaptığı açıklamada; 14 yaş altı kategorisinde 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde Ankara’da yapılan grup şampiyonasında takım halinde birinci olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandıklarını söyledi.

‘19-20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Düzce’de yapılan Türkiye Oryantiring Şampiyonası’nda Erdemlispor’un destan yazarak, iki birincilik, bir altıncılık, iki sekizincilik ve E 10 kategorisinde Türkiye kupasını aldığına vurgu yapan Kulübün efsane başkanı Mehmet Morgül, ‘’Takımımızda şu anda gelecek vadeden sporcular bulunmaktadır. Önümüzdeki yıllarda milli takıma gidebilecek çok değerli sporcularımız mevcuttur. Biz Erdemlispor olarak Oryantiring’de Mersinde en eski ve en tecrübeli bir ekibiz. Bu anlamda ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

PARA İLE SAADET OLMAZ

Başkan Morgül, tüm branşlarda en yüksek çıtayı yakalayacaklarını belirterek, bundan sonrada hedefimiz ve çizgimiz Türkiye birinciliği ve uluslararası arenada Türk Bayrağımızı en yüksek burçlarda dalgalandırmaktır’ diyerek şöyle devam etti; ‘’Para ile saadet ve başarı olmaz. İnançlı sabırlı, mücadeleci, özgüvenli, vatan ve bayrak sevgisiyle yetiştirdiğimiz sporcularımız başarı grafiklerini sürekli olarak yükselterek Erdemli’mizi ve Mersin’imizi en güzel şekilde temsil etmektedirler. Bu başarıda başrol oynayan değerli hocalarımız Mehmet Güzel ve Ahmet Yaşar’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum”

DESTEKLEYENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Morgül, kendilerini destekleyen isimlere de teşekkür etti. Başkan Morgül, ‘’Sezon boyunca kulübümüze desteklerini esirgemeyen, en başta ilçe Kaymakamımız Sayın Muhittin Pamuk, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı sayın Hasan GUBAROĞLU, Mersin Büyükşehir Belediye meclis üyesi sayın Serdar Aslan, Koyuncu Koop Başkanlığı’na, iş adamlarımızdan Halil Taner, Salih Yılmaz ve Halil Yılmaz, Mustafa Karagöz, Ali Kayıkçıoğlu, Mehmet Çetin, Kamil Yeşilyurt, Mustafa Besili, Murat Ergin, Ali Süzer,  Kök Asansör Engin Aslan, ESİAD Başkanı Hasan Şen, Hüseyin Aksay, Çortullar inşaat Halit Çortul’a teşekkürlerimizi arz ederiz’’ dedi.

‘ORYANTİRİNG SPORUNA GÖNÜL VERDİK VE KARŞILIĞINI ALIYORUZ’

Erdemlispor Kulübü’nün tecrübeli hocası antrenör Mehmet Güzel’de yaptığı açıklamada; Oryantiring sporuna gönül verdiklerini belirterek, yaklaşık 12 yıldır Erdemli Spor çatısı altında çalıştıklarını ve artık meyvelerini almaya başladıklarını vurguladı. Erdemlispor’un her branşta şampiyonluk hedeflediğini ve bu hedeflerini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadığını belirterek, kulüp başkanımız Mehmet Morgül’e bize sahip çıktığı ve her zaman spora verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi. Tecrübeli antrenör şöyle devam etti; “19-20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Düzce’de yapılan Türkiye Oryantiring şampiyonasında takımımız ilk günde oldukça zorlu bir parkurda yarışmayı tamamlamayı başarmış, 2. Gün Osman Raşit Aydın isimli sporcumuz rakiplerine 8 dakika gibi bir fark atarak birinci olmuştur. Yine 3.gün yarışlarında sprint parkurda Osman Raşit Aydın bu defa 2 saniyelik bir zaman farkı ile birinciliği elde etmiştir. Diğer sporcularımız Mehmet Batuhan Demir, Eren Efe Su, Emir Tuna Su, Muhammed Emin Karagöz ve Ali Arda Çoğun yarışmayı ilk 10’da tamamlayarak üç günün toplamında takım halinde Türkiye üçüncüsü olmuş ve kupayı kulübümüze kazandırmışlardır”

Bir diğer başarılı antrenör ve sporcusu Ahmet Yaşar ise yaptığı açıklamada; Erdemlispor olarak 2016 -2017 sezonunda oldukça başarılı olduklarını bunu çok ve disiplinli çalışmaya borçlu olduklarını kaydetti. 
Bu haber 19.06.2017 18:49:39 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Ferhat YILDIZ


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • ‘’Erdemli’nin Mimarıydı, İmparatoru oldu’’

 • Gücüş’te hizmetin adı: TOLLU

 • Acaba bize neden saldırıyorlar?

 • ‘’Kudüs hepimizin ortak davasıdır’’

 • Taşeronları sınav bekliyor

 • Taşeron işçi KHK ile kadrolu oldu

 • Büyükşehir, eğitime yardımı esirgemiyor

 • “Sayılarla uğraşmayın, nitelikle uğraşın”

 • 557 gün yurt dışında ne yaptın!

 • Bu haftaki Zirve

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Saadet Erdemli yönetiminden İl Başkanlığına ziyaret

 • 'Söz Hakkı' programıyla ekranlara dönüyor...

 • Mevcut Başkan farka koştu!

 • MHP teşkilatları arı gibi!

 • MHP Adana’da yeni dönem

 • Beko: Sınav ve güvenlik soruşturması kadrolaşma doğurur

 • Tollu’dan 1 yılda 100 milyon TL’lik yatırım

Benzer Haberler