Belediye Haberleri / Gündem / Manşet / Serbest Kürsü

‘’Erdemli’nin Mimarıydı, İmparatoru oldu’’

2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşüp Erdemli Belediyesi’ne bağlanan köylerde tarihinde görülmemiş hizmetlere imza atan belediye başkanı Mükerrem Tollu'nun 8,5 yılını Elbeyli Muhtarı Burhan Balcı, tarihe geçecek sözlerle özetledi.
35 yıllık belediyecilik tecrübesine sahip Mersin’in Erdemli İlçe Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşüp Erdemli Belediyesi’ne bağlanan köylerde tarihinde görülmemiş hizmetlere imza atma atmasının ardından muhtarlardan destek gelmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Tollu’nun Elbeyli’nin yıllardır hayalini kurdukları hizmetlere kavuşturmasının ardından Muhtar Burhan Balcı, Başkan Tollu’nun 8,5 yılını şu sözlerle özetledi; ‘’Erdemli’nin mimarı diyorlardı, meğer İmparatoruymuş.’’

BAŞKAN TOLLU EZBER BOZDU

Mükerrem Tollu başkanlığındaki Erdemli Belediyesi tarafından kentin her bölgesine hitap eden hizmetler hız kesmeden devam ederken, 2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasası sonra mahalleye dönüşen köylerin kurulduğu günden bu yana kanayan yarası ve ihmal edilmiş bir hizmet olan asfaltlama, yol açma, yol yapım ve bakımı Erdemli Belediyesi ile ezber bozdu. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yorulmayan ekibi ve liyakatli kadrosu ile köylerin çehresini değiştirmeyen devam ediyor. 32 ayrı bölgede eş zamanlı devam eden çalışmalar kapsamında Erdemli başta olmak üzere tüm köyler gibi Elbeyli’de hizmetten nasibini alıyor.

KÖYLER BAŞKAN TOLLU İLE CAN BULUYOR

Erdemli’nin en uzak noktalarına kadar inşa edilen yeni meydanlar futbol sahaları ve sosyal tesisler de birer birer yükselerek köylere değer katıyor. Yalnızca merkez ve beldelerde değil kırsala da yaptığı hizmetlerle ilkleri yaşatan ve vatandaşları mutlu eden Erdemli Belediyesi’nin mesaisi dolu dolu geçiyor. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yorulmayan ekibi ve liyakatli kadrosu ile köylerin çehresini değiştirmeyen devam ediyor.

ELBEYLİ’DE HİZMET ÇEMBERİNDE

32 ayrı bölgede eş zamanlı devam eden çalışmalar kapsamında Erdemli başta olmak üzere tüm köyler hizmetten nasibini alıyor. ‘Asfaltsız mahalle kalmayacak’ sözünü yerine getirmek için canla-başla çalışan Başkan Tollu’ya kurulduğu günden bu tarihinde ilkleri yaşayan Elbeyli Mahallesi’nden (köyü) övgü dolu sözler geldi.

ELBEYLİ YILLAR SONRA İLKLERE ŞAHİT OLDU…

Elbeyli Mahallesi (Köyü) Muhtarı Burhan Balcı, Mersin’in Erdemli İlçe Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile hizmet almaya başladıklarını ve köylerinin ilkleri yaşadığını anlatarak, ‘’Büyükşehir yasası ile birlikte Elbeyli’nin mahalleye dönüşerek Erdemli Belediyesi’ne bağlanması sonrası yığınla birikmiş sorunumuz vardı. Elbeyli yıllardır hizmete mahrum bir yerleşim birimiydi. Köyümüzde ulaşım sorunun yanı sıra yıkık yerler vardı. Muhtarlığa seçilmem sonrası koordineli bir şekilde uyum içerisinde Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile yola koyulduk. Köyümüzün istekleri doğrultusunda Başkan Tollu’ya bilgi verdik. Daha sonra bize en kısa sürede yapılacağı taahhüdünü verdi. Kısa zaman sonra geri dönüş sağlandı. Ekipler köyümüze geldi. Yüksekliği 2 metreyi bulan uzunluğu ise 125 olan taş duvar inşa ettirdik. Köy meydanına otobüs durağı isteğimizi de ilettik. Bu çağrımıza da anında yanıt aldık. Çocuk parkı ve spor aletleri talebimiz oldu. Çocuklarımızın bu talepleri de yanıtsız kalmadı. Birçok özelliği içinde barındıran modern çocuk oyun parkı yapıldı ve çocuklarımızın yüzü güldü. Camimizi de yolu ve çevre düzenlemesi yapılarak parkeyle donatıldı.  Köyümüzün içinde yollar dardı. Yeni yollarımız açılıyor. Ulaşım konusunda da sıkıntılarımız çözüme kavuştu.’’ dedi.

MÜKERREM TOLLU HİZMET ALMAYA BAŞLADIK

Elbeyli’nin yıllardır hizmete susadığını ve yığınla birikmiş sorunları olduğunu söyleyen Muhtar Balcı, tüm bu sorunların üstesinden Mükerrem Tollu ile geldiklerini dile getirdi. Elbeyli’nin yıllar sonra hizmetle anılır hale geldiğini ve her alanda ilkleri yaşamaya başladıklarını söyledi. Yapılan hizmetler sonrası Elbeyli’nin yüzünün güldüğünü ifade eden Balcı, gençlere de müjdeyi verdi. Köylerinde spor sahası yapılması için girişim başlattıklarını aktaran Muhtar Balcı, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’dan olumlu yanıt aldıklarını anlattı. Muhtar Balcı, 2014 sonrası fikirlerinin nasıl değiştiğini ise şu sözlerle özetledi; ‘’Seçimden önce Mükerrem Tollu’ya ‘Erdemli’nin Mimarı’ diyorlardı. Biz de diyorduk nasıl mimar. Aslında Mükerrem Tollu’ya ‘mimarı değil. İmparatoru’ diyoruz.’’
Bu haber 27.12.2017 00:21:29 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Ferhat YILDIZ

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • ‘’Erdemli’nin Mimarıydı, İmparatoru oldu’’

 • Gücüş’te hizmetin adı: TOLLU

 • Acaba bize neden saldırıyorlar?

 • ‘’Kudüs hepimizin ortak davasıdır’’

 • Taşeronları sınav bekliyor

 • Taşeron işçi KHK ile kadrolu oldu

 • Büyükşehir, eğitime yardımı esirgemiyor

 • “Sayılarla uğraşmayın, nitelikle uğraşın”

 • 557 gün yurt dışında ne yaptın!

 • Bu haftaki Zirve

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Saadet Erdemli yönetiminden İl Başkanlığına ziyaret

 • 'Söz Hakkı' programıyla ekranlara dönüyor...

 • Mevcut Başkan farka koştu!

 • MHP teşkilatları arı gibi!

 • MHP Adana’da yeni dönem

 • Beko: Sınav ve güvenlik soruşturması kadrolaşma doğurur

 • Tollu’dan 1 yılda 100 milyon TL’lik yatırım

Benzer Haberler