Gündem / Manşet / Politika

Bu tür hokkabazlığı, böyle bir sahtekârlığı hiç görmedik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Mersin Mezitli Belediyesi Temel Atma ve Açılış Töreni’nde gündeme dair önemli açıklamalarda da bulundu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Mersin Mezitli Belediyesi Temel Atma ve Açılış Töreni’nde gündeme dair önemli açıklamalarda da bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Mezitli İlçe Başkanlığının yeni binasını hizmete açtı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada; "Bu Rıza Zarrab nasıl oldu da Türkiye Cumhuriyetinin sırlarını teslim aldı ve bu sırları Amerika’ya götürdü. Kim bu sırları verdi, bunu çık anlat. Yani bunu da Amerikalılar mı ortaya koysunlar. Sen devleti yönetiyorsun, o zaman çık bunların tamamını bu millete anlat. Salı’ya kadar bekliyorum Sevgili Erdoğan, gözlerinden öpüyorum senin" dedi.

BANKA SAHTE DEKONT MU DÜZENLER?

Kılıçdaroğlu’nun Mersin Mezitli Belediyesi temel atma ve açılış töreni’nde yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘’Kalktım kendilerine bir soru sordum. Dünyanın en basit sorusunu sordum. Ya dünür var, kayınbirader var, oğlan var, damat var, bütün aile var. 1 sterlinlik şirketten 15 milyon dolar para var. Sordum nedir bu Allah aşkına nedir? Hiç adını duymadığımız adaları duyduk, hiç adını duymadığımız devletleri duyduk. Man Adası, artık Man Adası mı Manda Adası mı bilmiyorum ama bir şeyler var orada. Sahte diyorlardı hepsi gerçek çıktı. Efendim savcılığa verin, savcılığa vereceğiz arkasında da duracağız, sonuna kadar takip edeceğiz. Öyle kıvırmak yok, kaçmak yok. Sonuna kadar götüreceğim bu işi sonuna kadar. Bankanın dekontuna sahte diyorlar. Banka sahte dekont mu düzenler’’

PARALARI ALIRKEN İYİ, ÖTÜNCE KÖTÜ

Şimdi başımıza bir de Zarrab belası çıktı. Düne kadar ne diyorlardı? “Hayır sever bir işadamı.” Ne diyorlardı? “Aman çok iyi bir adam bu.” Ne yapıyorlardı? Devletin protokolüne dahil ediyorlardı. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, Rıza Zarrab hep bir aradalar, devletin protokolü bu. Bir de, biliyorsunuz devletin protokolünde bir de Fesli Deli Kadir vardı, o da devletin protokolünde yer alıyordu. Ya bunların devlet anlayışı nedir Allah aşkına? Böyle bir rezalet olabilir mi? Daha 16 Kasım’da Amerika’ya iki kez nota verdiler, efendim Rıza Zarrab temiz bir adamdır, bunu bize verin. Ne oldu bu adamın hayatı? Rıza Zarrab bülbül gibi ötünce “Rıza Zarrab casustur, Rıza Zarrab vatan hainidir.” Düne kadar adamındı, düne kadar kol kolaydın. Paraları alırken iyi, ötünce kötü.

DEVLET SIRLARINI ZARRAB’A KİM VERDİ, HANGİ PARAYLA SATIN ALDI

Gelin en iyisi bir soru daha soralım. Şimdi İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, yabancı devlet lehine siyasi ve askeri casusluk yapmaktan ötürü Rıza Zarrab’ın malvarlığına el koydu. Yabancı devlet lehine siyasi ve askeri casusluk yaptığı için. Soru şu- Sevgili Erdoğan yanına doktoru al beni iyi dinle- bu Rıza Zarrab’a devletin sırlarını kim teslim etti? Bir de söylüyorum, casus diyor savcı, askeri ve siyasi bilgileri aldı ve götürdü yurtdışında birilerine verdi. Ben sana Bilal’e sorduğum gibi, Bilal’e anlattığım gibi sana anlatıyorum. Rıza Zarrab’a bu sırları, bu bilgileri kim verdi? Ve bu bilgiler verilirken hükümette kim vardı? Ben gayet iyi biliyorum. Şimdi soruyorum, bütün Mersinlilerin önünde soruyorum. Öyle kaçmak, kıvırtmak falan yok. Efendim dün hayırseverdi şimdi casus oldu yok. Casussa bu bilgileri kim verdi? Ben vermedim, ben devleti yönetmiyorum. O zaman kim verdi, hangi parayla satın aldı bunları? Hangi parayla satın aldı? Kendisine Salı’ya kadar izin veriyorum. Sevgili Erdoğan Salı’ya kadar otur, düşün, bakanlar kurulunu topla, arzu ediyorsan Binali miydi, Milyon Ali miydi? Binali’ydi değil mi? Evet Milyon Ali onun da çocukları var, o da başka dümenler çeviriyor.

TEK ADAM REJİMİNE HEP BİRLİKTE KARŞI ÇIKACAĞIZ

‘2019’a giderken her kapıyı tek tek çalacağız’ diyen Kılıçdaroğlu, ‘’Her kadın arkadaşımızı ikna edeceğiz. Senin çocukların var, benim de çocuklarım var, sen evinde huzur istiyorsun, ben de evimde huzur istiyorum. Sen mahallede huzur istiyorsun, ben de mahallede huzur istiyorum. Sen memlekette huzur istiyorsun, ben de memleketimde huzur istiyorum, sen çocuğunu askere huzur içinde göndermek istiyorsun, ben de çocuğumu askere huzur içinde göndermek istiyorum diyeceksiniz. Ve diyeceksiniz bunun tek bir yolu var, tek adam rejimine hep birlikte karşı çıkacağız. Dikta yönetimlerine hep birlikte karşı çıkacağız. Hanımlara şunun için güveniyorum, kadınlar çalışırlar ve sevgi güçleri yüksektir. Ama bizim erkekler ya şu kahveye gidip bir konken oynayalım sonra gidelim o işe bakalım diyebilirler. O nedenle bütün yük sizin sırtınızda. Size güveniyorum ve size inanıyorum ve dolayısıyla bu mücadeleyi bu ülkenin kadınlarıyla beraber götüreceğiz. Hepinize en içten selamlar, sevgiler, saygılar sunuyorum. Bizim güvenliğimizi sağlayan bütün güvenlik güçleri, bütün polisler, bütün asker, bütün jandarma, bizim huzur içinde bu ülkede sokaklarda, caddelerde gezmemizi sağlayan bütün güvenlik güçlerine de yürekten teşekkür ediyoruz.’’ açıklamasında bulundu.

DEV TESİSLERE MUHTEŞEM AÇILIŞ

2017’yi proje hizmet yılı ilan eden Mezitli Belediyesi, bütçesinin yarısına denk gelen projelerini, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı (CHP), Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarının da katıldığı dev bir törenle vatandaşlarla buluşturdu. Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarının yanı sıra CHP Mersin Milletvekillerinin de bulunduğu tören şenlik havasında geçti.Yapımı tamamlanan Açık Hava Tiyatrosu, Kafe Kütüphane ve Cumhuriyet İlkokulu’nun (Taş Mektep) açılışı ve 2018 yılı içerisinde tamamlanması öngörülen belediye hizmet binası, Kültür Merkezi, Aktif Yaş Alma Merkezi, Gençlik Merkezi, Kafe Kütüphane’nin temel atma törenini büyük coşku içerisinde yapıldı. Büyük coşku içerisinde geçen açılışta ışık ve görsel şovlar büyük ilgi çekerken, alanı dolduran binlerce kişi coşkuya ortak oldu. Çevrede bulunan apartmanlara boydan boya asılan dev Türk ve Atatürk bayrakları büyük ilgi çekti. Törende konuşan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, açılışı yapılacak yerler hakkında bilgiler verdi. Mezitli’nin onur gününü yaşadıklarını vurgulayan Tarhan, “Halkımız için yaptıklarımızı halkımızla birlikte açıyoruz. Mersin’e her gelişinde Mezitli’yi de ihmal etmeyen Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, kentimize değer katacak projelerimizi açmak için bizimle birlikte oldu. Bizi onurlandırdıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.
Bu haber 11.12.2017 23:54:13 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Zirve Haber


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Bu tür hokkabazlığı, böyle bir sahtekârlığı hiç görmedik

 • CHP gençlik kış kampları ile yeni kadrolar yetiştiriyor

 • ‘Cesur ve namuslu savcılar, vergi memurları arıyoruz’

 • MHP Mersin gücüne güç katıyor

 • Yargıtay’dan önemli karar

 • Polis Lokali hizmete girdi

 • Kılınçkını 10 yıllık seyahatini tamamlayarak Mersin’e dönüyor

 • Hastaneyi üzen ölüm

 • ‘’1TL’lik mutluluk’’

 • Serdar: 'Başbakanımız Elazığ'a önem veriyor'

 • AKP’li Topçu Zirve’yi neden çağırmaz? İşte cevabı!

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Bazı şartlar oluşacaksa ESAD’la görüşülebilir

 • AK Parti’de aday belirleme ve mülakatlar ertelendi!

 • İçişleri Bakanlığı devreye mi girecek!

 • BBP Erdemli Teşkilatı'ndan Emniyet Müdürlüğü’ne ziyaret

 • Saadet Partisi Erdemli ziyaretlerini sürdürüyor

 • Saadet Partisi Erdemli ziyaretlerini sürdürüyor

Benzer Haberler