Belediye Haberleri / Gündem

‘Yaz mevsimi bizim için dinlenme değil çalışma mevsimidir’

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında kent merkezi başta olmak üzere 13 ilçede verdiği hizmetlerle yaz ayını dolu dolu geçirdi. Bir yandan ihtiyaçlara hızla cevap veren Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da kenti yaklaşan kış aylarına hazırladı.
Büyükşehir Belediyesi, fen işleri, ulaşım ve altyapı başta olmak üzere yaz ayı boyunca hummalı bir şekilde çalışarak vatandaşlara kesintisiz hizmet verdi. Haziran ayında 13 ilçede içmesuyu terfi hattı açılışları ve temel atma törenleri ile altyapı hizmetlerinde çığır açan Büyükşehir Belediyesi, Anamur Otogarı’nın da temelini atarak, ulaşım hizmetlerinde ilçelere çağ atlatacağını bir kez daha kanıtladı.  Öte yandan Gülnar’da modern ve daha temiz bir kent için mezbaha hizmetini ve Gülnar Otogarı’nı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, soğuk hava deposu ve mesire alanı projesinden sonra önemli hizmetleri ilçeye kazandırmış oldu. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Anamur’da hizmete sunduğu tenis kortundan sonra Bozyazı Tenis Kortu’nun da temelini atarak, ilçelere prestij kazandırdı.

MERSİN’İN HALK PLAJLARI ARASINDA ALINAN İLK ‘MAVİ BAYRAK’ GURURU

Bu yaz Kızkalesi Halk Plajı’nda Mavi Bayrak alabilmek için gerekli olan 33 kriteri yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, plaja ilk mavi bayrağını kazandırdı. Mavi Bayrak için pek çok önemli kıstas belirlenirken, en önemlisi olan yüzme suyu kalitesi alınan numuneler ve yapılan analizler sonucunda A kalite olarak değerlendirildi. Mersin’de herkes denize girebilsin diye hayata geçirilen engelli plajı da bu yazın en önemli ve faydalı hizmetlerinden biri oldu. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Denizkızı Turizm AŞ tarafından engelli kullanımına uygun hale getirilen uluslararası standartlardaki engelli plajları, yerli ve yabancı pek çok engelli turistin ziyaretçi akınına uğradı.

YENİLENEN DURAKLAR VE SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI İLE KIŞA HAZIRLIK

Mersin Büyükşehir Belediyesi kışın geçit vermeyen pek çok yola yaz aylarında asfaltlama çalışması yaparak, kenti kışa hazırladı. 2017 yılının ilk 7 ayında tüm ilçelerde yaklaşık 345 bin ton sıcak asfalt çalışması yapıldı. Temmuz ayında ise rutin hizmetlerin yanında kentin atıl ve bakımsız halde olan durakları yenilendi. Tarsus’ta 69, Silifke’de 20 ve Erdemli’de 16 tane durağın yapımı tamamlandı ve vatandaşların hizmetine sunuldu. Çalışmalar kapsamında Tarsus’a 80, Silifke’ye 50, Erdemli’ye 50, Anamur’a 20, Mut’a 20, Gülnar’a 20, Aydıncık’a 10 ve Bozyazı’ya 10 adet durak kazandırılmış olacak. Aynı zamanda uygun olmayan duraklar da tespit edilerek, çalışmalar sürdürülecek.

ÖĞRENCİLER SINAVLARA BÜYÜKŞEHİR İLE HAZIRLANIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, verdiği ücretsiz kurs sayesinde üniversiteye girmek isteyen gençlerin, hedeflerine ulaşmaları için önünü açacak. Hazırlıkları tamamlanan Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursları 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ile açıldı. Yaz aylarında spor ve enstrüman kursları da veren Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin ve Mersin halkının yazı dolu dolu geçirmesini sağladı.

“YAZ MEVSİMİNİ DİNLENEREK DEĞİL ÇALIŞARAK GEÇİRDİK”

Ağustos ayında 10 ilçede 10 büyük hizmete imza atan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in içmesuyu sorununu çözmek amacı ile suyu olmayan pek çok mahalleye su götürdü. Ayrıca su hattı eskimiş bakıma ihtiyacı olan mahallelerin de su hatları yenilendi. Mersin yaz döneminde kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuştu. Kanalizasyon hatları yenilendi. Mezarlık 1-2 Kavşaklarını rahatlatacak Bat-Çık Kavşağı Projesi’nin deplase çalışmaları da başladı. Yaz ayında birçok açılış ve temel atma törenine imza atan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Yaz mevsimi bizim için dinlenme değil aksine daha yoğun çalışmanın yapıldığı mevsimdir. Yazın verdiğimiz hizmetler kentimizin altyapısı ve kışa hazırlık açısından önemli bir temel oluşturacaktır. Kışın suyu akmayan, yolu olmayan bir kent istemiyoruz. Bu yüzden karınca misali tüm yazı çalışarak geçirdik” dedi.
Bu haber 10.10.2017 15:40:51 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Zirve Haber


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • ‘Yaz mevsimi bizim için dinlenme değil çalışma mevsimidir’

 • Muhtarlar Başkan Tollu’yu ziyaret etti

 • Erdemli Ülkücü İşçiler Derneği'nden Başkan Tollu’ya ziyaret

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Belediye Küstülü’de fark yaratıyor!

 • Kızkalesi gazeteci dostlarını ağırlıyor

 • Yine algı yine Erol Önder!

 • BBP’den Erol Önder açıklaması!

 • R.Erdoğan İstanbul il başkanı ile görüşüyor!

 • Megakent'in yeni belediye başkanı o isim mi olacak

 • ‘’14 aylık OHAL dönemi 12 Eylül’ü aratmıyor’’

 • ‘’İddia ediyorum 2018'de seçim olacak’’

 • Hasan Köse yeniden başkan

 • MHP Mersin: “liderimizin emrindeyiz”

 • Bakan Elvan’dan müjde!

 • AK Parti Karabük il başkanı istifa etti!

 • AKP Mersin'de adaylar üzerinde çalışmalar devam ediyor!

 • AK Parti Ankara İl Başkanı Yamalı: ‘’görevimizin başındayız’’

Benzer Haberler