Belediye Haberleri / Gündem / Manşet

Şehirleri imar ederken, nesilleri ihmal etmemeliyiz

Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Erdemli Müftüsü ve Erdemlideki Din görevlileri ile kahvaltıda bir araya gelen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, din görevlilerinin ve camilerin toplum yaşamında büyük önemi olduğunu vurguladı.
Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Erdemli Müftüsü ve Erdemlideki Din görevlileri ile kahvaltıda bir araya gelen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, din görevlilerinin ve camilerin toplum yaşamında büyük önemi olduğunu belirterek, “İnandığını yaşamayanlar, yaşadıklarına inanmaya başlar. Bunun sizlere çok sorumluluk düşüyor. Bizlerde şehri imar ederken, nesilleri ihmal etmemeliyiz” dedi.

Kur’an-ı Kerim okunarak başlayan Kahvaltıda bir konuşma yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, din görevlilerinin ve camilerin toplumsal hayatta büyük yerinin olduğuna dikkat çekerek, Din görevlilerinin ve camilerin çok kutsal ve bir o kadar da büyük bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Din görevlilerinin saygın bir konumda olduğunu, camilerin ise huzur ve ibadet mekânı olduğuna dikkat çeken Başkan Tollu, “Bir araya gelmemiz sadece bir kahvaltıdan ibaret değildir. Burada hem kaynaşmak, hem sorunlarımızı konuşmak, hem de toplum yaşamında din görevlilerinin sahip olduğu önemi bir kez daha hatırlamak, sizlerin yanında olduğumuzu göstermek ve toplumun kanaat önderi olan sizlerden eleştiri ve önerileri yüz yüze dinlemektir. Zira sizler, gerek yaşayış, gerek konuşmalarınız, gerekse ilminizle örnek insanlarsınız. Sizlerden aldığımız ve alacağımız işaret ve telkinler gerek yönetici, gerekse toplumda yer alan bireyler olarak bizi doğruya, güzele, hak ve hakikate yönlendirmektedir. Bunun için sizleri çok seviyor ve önemsiyoruz. Çünkü inandığını yaşamayanlar, yaşadıklarına inanmaya başlar.’’ dedi.

BU İŞTE SİYASET OLMAZ OLMAZ

Başkan Tollu şöyle devam etti; Toplumsal sorunların temeline baktığımızda, eğitim ve inanç eksikliği ya da zayıflığının büyük rol oynadığını görüyoruz. Biz şuna inanıyoruz. Yöneticiler olarak hele de belediyeler olarak şehirleri imar ederken, yeni nesilleri de ihmal etmemek gerekir. Sizlerden kopuk ya da uzak olduğumuzda imar ne kadar iyi olursa olsun, nesilleri ihmal ortaya çıkar. Bu büyük bir vebaldir. Bu vebalden kurtulmak için sizlerle diyalog içerisinde, çalışmalarınıza destek olmamız gerekiyor. Bizde bunun için gayret ediyoruz. Belediye olarak camilerimize temizlik başta olmak üzere bakım, onarım ve diğer çalışmalarla sahip çıkıyoruz. Bu işte siyaset olmaz olmaz. Allah rızası olur. Verdiğiniz hizmetlerden bu hizmetler için yaptığınız fedakârca çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

MÜFTÜ’DEN TÜRKMENOĞLU’DAN BAŞKAN TOLLU’YA TEŞEKKÜR

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’da Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya bu program başta olmak üzere din görevlilerine ve camilere olan ilgisi ve desteğinden dolayı teşekkür etti. Konuşmasında büyük bir özveri ile hizmet veren görev Din görevlilerinin işinin zor olduğunu belirten Müftü Türkmenoğlu, Camiler ve Din görevlileri haftasını kutlayarak, hayırlara vesile olmasını diledi.

KÖSE: BAŞKAN TOLLU HER ZAMAN YANIMIZDA VE DESTEK OLUYOR

Ayrıca kahvaltıya katılan Bağımsız Diyanet Sen Başkanı Ali Köse de din görevlileri adına yaptığı konuşmada, ”Belediye Başkanımızın çalışmalarından ve camia olarak bize gösterilen ilgiden çok memnunuz. Allah razı olsun. Her zaman yanımızda ve destek oluyorlar. “dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Erdemlideki Din Görevlileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Belediye Sahil bandında bulunan tesislerde düzenlenen Kahvaltıya Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu ile Erdemli Camilerinde ve Kuran Kursları ile Müftülükte görev yapan Din görevlileri katıldı.
Bu haber 10.10.2017 15:53:11 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Zirve Haber


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Serdar: 'Başbakanımız Elazığ'a önem veriyor'

 • AKP’li Topçu Zirve’yi neden çağırmaz? İşte cevabı!

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Bazı şartlar oluşacaksa ESAD’la görüşülebilir

 • AK Parti’de aday belirleme ve mülakatlar ertelendi!

 • İçişleri Bakanlığı devreye mi girecek!

 • BBP Erdemli Teşkilatı'ndan Emniyet Müdürlüğü’ne ziyaret

 • Saadet Partisi Erdemli ziyaretlerini sürdürüyor

 • Saadet Partisi Erdemli ziyaretlerini sürdürüyor

 • AK Parti’de büyükşehirlerde kongreler ertelendi

 • ‘’Milletle inatlaşma olmaz, gereken yapılacak’’

 • Kimse kendisini genel başkanın adayı olarak göstermesin

 • Erdoğan ‘tavizsiz değişime devam’ talimatı verdi

 • Karaduvar ‘ın 40 yıllık içmesuyu hatları yenileniyor

 • Üreticilerin ürünleri, büyükşehir’in modern satış tezgâhlarında

 • Büyükşehir, Kerkük Bayrağı’nı Mersin’de dalgalandırıyor

 • Şehirleri imar ederken, nesilleri ihmal etmemeliyiz

 • Gültekin: hayal denilen proje hayata geçiyor

Benzer Haberler