Manşet / Politika

‘’Milletle inatlaşma olmaz, gereken yapılacak’’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı R.Erdoğan Afyonkarahisar Kampı'nda net mesajlar verdi.
(Ferhat YILDIZ/Zirve Haber) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı R.Erdoğan Afyonkarahisar Kampı'nda net mesajlar verdi. 'Dünya değişirken Türkiye'nin yerinde saymasını beklemek ne kadar yanlışsa, Türkiye değişirken AK Parti'nin de olduğu gibi kalmasını beklemek o kadar yanlıştır' diyen ERDOĞAN, "Partimizdeki dinlenme milletimizin talebidir. Milletle zıtlaşma olmaz. Belediye başkanlarımızın dinlenmesi gerekiyorsa mutabakatla gereğini yapacağız." açıklamasında bulundu.

BİZ KENDİMİZ YAPMAZSAK SANDIKTA MİLLETİMİZ YAPAR

Teşkilatlarda yenilenmenin devam edeceği mesajını veren ERDOĞAN, şunları söyledi; "Değişime direnmek, akıntıya karşı kürek çekmek gibidir. İşte bu gerçekten hareketle bir süredir teşkilatlarımızda ve belediyelerde yenilenme ihtiyacımız bulunduğunu söyledim, söylüyorum. Kongre süreci vesilesiyle teşkilatlarımızı önemli ölçüde yeniliyoruz. Belediyelerde de şimdiden benzer adımları atmanın hazırlıkları içindeyiz. Bu benim şahsi tercihim veya partimizin kendi kendine icat ettiği yöntem değildir. Aslında bu, milletimizin talebidir. Bu yenilenme sürecini, değişim ihtiyacını, tazelenme talebini kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Eğer bunu biz kendimiz yapmazsak, sandıkta milletimiz yapar. Ona fırsat vermeden bu işi kendimiz çözmemiz gerekir.

DEĞİŞİM MİLLETİMİZİN TALEBİDİR

Teşkilatlarımızın bir kısmının yenilenmesi gerekiyorsa elbette yenileyeceğiz. Bunun için belediye başkanlarımızın bir kısmının dinlenmesi veya başka görevlerde görevlendirilmesi icap ediyorsa elbette karşılıklı mutabakatla gereğini yapacağız. Bundan kimsenin alınmaması gerekir."

Afyonkarahisar Kampı’ndan teşkilatlara yönelik mesajlar veren Erdoğan, ‘’Değişime direnmek akıntıya kürek çekmek gibidir. Teşkilatların ardından belediyelerde de şimdiden benzer adımları atmanın hazırlıkları içindeyiz’’ dedi.

ERDOĞAN: İSTİFA DAVADA SORUN OLARAK GÖRÜLMEMELİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı R.Erdoğan bugün öğlen saatlerinde İran dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Sıkıntısı olduğu halde istifasını sunmayan belediye başkanları partiden ihraç edilip bakanlığımızca görevden alınır. Sıkıntılı belediye başkanları biz istemeden istifalarını sunsun." dedi.

İKİ YÖNTEM VURGUSU: "BELEDİYELERLE İLGİLİ İHRAÇ YA DA GÖREVDEN ALMA YOLUNA GİTMEK İSTEMEYİZ"

Erdoğan, AK Parti devam eden yenilenme süreciyle ilgili konuştu. Erdoğan, sıradan bir siyasi parti olmadıklarını vurgulayarak, 'partideki görevleri, partinin üst yönetimi, gerektiğinde istifasını istemeden de alabilir' mesajı verdi. Erdoğan, şöyle devam etti; "Partideki görevleri, partinin üst yönetimi, gerektiğinde istifasını istemeden de alabilir. Belediyelerdeki durum tabii ki farklı. Onun iki yöntemi vardır: Partiden ihraç veya görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan dolayı yapılabilir. Tabii ki biz bu yolları denemek istemiyoruz" dedi. Erdoğan'ın 'Benim şanım var şerefim var' dersen, kusura bakma ama partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir." açıklamasıyla istifaların süreceği şeklinde yorumlandı.

Erdoğan, İran ziyareti dönüşü yine istifa vurgusu yaptı. Erdoğan yaptığı açıklamayla belediye başkanlarına net mesaj gönderdi.

ERDOĞAN, BAŞKANLIĞINDAKİ TOPLANTIDA İLK KEZ İSİM VERİLDİ!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı R.Erdoğan'ın Başkanlığında geçen hafta yapılan MKYK toplantısında kongre süreci değerlendirilirken, bazı belediyelerde yaşanan performans düşüklüğünün gündeme geldiği öğrenildi. MKYK toplantısında Erdoğan'ın 5 belediye başkanının değişebileceğini ifade ettiği kaydedildi.

5 BELEDİYE BAŞKANI SIRADA...

Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa süreciyle ilgili 2'si Büyükşehir olmak üzere 5 AKP'li belediye için de uygulanacağını söylediği bilgisi verildi.

ERDOĞAN, MKYK'DA İSTİFA SİNYALLERİ VERDİ

Erdoğan'ın "Bize ayak uyduramayanlar gidecek. Millet nezdinde karşılığı olan, çalışan isimlerle yola devam edeceğiz. İstanbul'daki süreci başarısız ve performansı düşük olan belediyelere de işleteceğiz" diyerek yeni istifa sinyalleri verdiği bildirildi.
Bu haber 10.10.2017 16:05:44 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Ferhat YILDIZ


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • ‘’Erdemli’nin Mimarıydı, İmparatoru oldu’’

 • Gücüş’te hizmetin adı: TOLLU

 • Acaba bize neden saldırıyorlar?

 • ‘’Kudüs hepimizin ortak davasıdır’’

 • Taşeronları sınav bekliyor

 • Taşeron işçi KHK ile kadrolu oldu

 • Büyükşehir, eğitime yardımı esirgemiyor

 • “Sayılarla uğraşmayın, nitelikle uğraşın”

 • 557 gün yurt dışında ne yaptın!

 • Bu haftaki Zirve

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Saadet Erdemli yönetiminden İl Başkanlığına ziyaret

 • 'Söz Hakkı' programıyla ekranlara dönüyor...

 • Mevcut Başkan farka koştu!

 • MHP teşkilatları arı gibi!

 • MHP Adana’da yeni dönem

 • Beko: Sınav ve güvenlik soruşturması kadrolaşma doğurur

 • Tollu’dan 1 yılda 100 milyon TL’lik yatırım

Benzer Haberler