Manşet / Politika

Bazı şartlar oluşacaksa ESAD’la görüşülebilir

Büyük Birlik Partisi Genel Merkez Binası’nda haftalık basın toplantısında konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bazı şartların oluşması halinde Esad’la görüşülmesi gerektiğini söyledi.
Büyük Birlik Partisi Genel Merkez Binası’nda haftalık basın toplantısında konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bazı şartların oluşması halinde Esad’la görüşülmesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı ve Genel Kurmay Başkanının İran ziyaretlerini çok önemli ve doğru adımlar olarak gördüklerini de ifade eden Destici, “Türkiye artık esnek bir dış politika izleyerek ülke ve bölge menfaatleri doğrultusunda adımlar atarak yeni ittifaklar ve birliktelikler üretmelidir.’’ dedi.

SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ

Devletin ve hükümetin terörle topyekun bir şekilde mücadele ettiğini belirten BBP Lideri Mustafa Destici, “Biz başından beri bunu söylüyorduk. PKK ve tüm unsurlarına karşı topyekun yani hem teröristlere hem finans ayaklarına hem lojistik sağlayan belediyelere hem meclisteki uzantıları milletvekillerine hem devlet içindeki PKK'lı memurlara hem de dış desteğine topyekun mücadele verilmesi gerektiğini söylüyorduk ve bu mücadele bugün veriliyor. Biz bunu sonuna kadar destekliyoruz.” dedi.

EN ACI GELİŞMELER SURİYE İLE YAŞANMAKTADIR

Cumhurbaşkanı ve Genel Kurmay Başkanının İran ziyaretlerini çok önemli ve doğru adımlar olarak gördüklerini ifade eden Destici, “Türkiye artık esnek bir dış politika izleyerek ülke ve bölge menfaatleri doğrultusunda adımlar atarak yeni ittifaklar ve birliktelikler üretmelidir.  Bölgemizin en acı veren gelişmeleri Suriye ve Irak’ta yaşanmaktadır. Türkiye bölge barışı ve kardeşliğinin en güçlü savunucusudur.’’ şeklinde konuştu.

BİZ ESAD’IN KENDİSİNE DEĞİL, DİKTATÖRYAL İDARE BİÇİMİNE KARŞI OLDUK

‘iktidarın Esad’la derdi ontolojik değil yöntemseldir’ diyen Destici, şöyle devam etti; ‘’Muhacir hayatı yaşayan 4 milyon Suriyeli kardeşimiz sağ salim topraklarına, evine barkına döneceklerse, Suriye’de demokratik bir siyasal düzen kurulabilecekse, Suriye’nin toprak bütünlüğü muhafaza edilecekse, Suriye’nin Kuzeyinde, milyonlarca Suriyelinin boşalttığı topraklarda kurulan PKK, PYD ve YPG terörü yok edilecekse Esad’la da görüşülebilir. Bizim ya da bildiğimiz kadarıyla iktidarın Esad’la derdi ontolojik değil yöntemseldir. Biz Esad’ın kendisine değil, diktatöryal idare biçimine karşı olduk. Bizce Esad’da bu süreçten büyük dersler almıştır. Onun için Esad’la gerçekleri konuşmanın zamanı gelmiştir. Bu görüşme hem ülkemiz, hem Suriye hem de bölgemiz menfaatine olduğunu ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

PKK’NIN MALİ AYAĞI DA ÇÖKERTİLMELİDİR

Destici, PKK’nin mali ayağının da çökertilmesi gerektiğine vurgu yaparak,  “Devletin hangi kurumunda, hangi sivil toplum kuruluşu örgütü içerisinde, özel ya da kamu hangi teşekkül içerisinde bunlarla irtibatlı kişi ya da kişiler varsa ihraç edilmeliler. Hukuka teslim edilmeliler. Bugün bunu yapmazsak ileride ülkemizin başı çok daha büyük bir şekilde ağrıyabilir. PKK ile işbirliği yaparak sermaye edinen yada sermayesini onların aracılığıyla elde eden, onlara her türlü finansal desteği sağlayan işadamlarına karşı operasyon yapılmalı ve PKK’nın mali ayağı da çökertilmelidir.” diye konuştu.

ASGARİ ÜCRET AÇLIK SINIRININ ALTINDADIR

Motorlu Taşıtlar Vergisi zammını da değerlendiren BBP lideri Mustafa Destici, asgari ücretin açlık sınırının altında olduğunu söyleyerek “Sayın Cumhurbaşkanı kamuoyundan gelen seslere ve tepkilere kulak vererek bu işe bizzat müdahale etmiştir. Zammın düşürülmesi konusundaki talimatları sevindiricidir. Türk İş Rakamlarına göre açlık sınırının 1523 TL, Yoksulluk sınırının 4960 TL olduğu bir ülkede zam yapanlar bunları dikkate almak zorundalar. Ülkemizde çalışanların önemli bir kısmı asgari ücretle çalışmaktadır. Asgari ücret açlık sınırının altındadır.” diye konuştu.

GÜNLÜK TEDBİRLERLE EĞİTİM PROBLEMLERİMİZ ÇÖZEMEYİZ

Türkiye’nin en büyük problemin eğitim olduğunu ve eğitim sistemindeki sıkıntılar çözülmeden diğer problemlerinde çözülemeyeceğini ifade eden BBP lideri Destici bazı önerilerde bulunarak şöyle konuştu: “40 yıl öncesinin müfredatı, 40 yıl öncesinin konuları bugün 2017’de bilimsel bilgi diye okutuluyor. Son 40 yıldaki gelişmeleri, bilimsel düzeyi, 4. Endüstri devrimini olmamış sayan bir eğitim sistemimiz var. Bu sistemi çok iyi işletsek ne olur? Bu sistemin verdiği bilgiyi en iyi sınav sistemi ile ölçsek ne olur? Yeni bir eğitim vizyonu ve yeni bir Milli Eğitim aklını hep birlikte tesis etmek gerekir. Eskiyi başarı ile uygulamak değil, yepyeni bir akılla, yüksek teknolojiyi ve milli değerlerimizi esas alan bir akılla yeni bir eğitim sistemi ihdas etmek gerekir. Milli Eğitim Teşkilatının görevi bu olmalıdır. Günlük tedbirlerle eğitim problemlerimiz çözemeyiz. Her dönemde yeni arayışlar içerisinde olmalıyız. ÖSYM Başkanlığına atanan Mahmut Özer’e de görevinde başarılar diliyorum."
Bu haber 10.10.2017 16:40:28 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Zirve Haber


İlgili Etiketler

BBP
Mustafa Destici

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • ‘’Erdemli’nin Mimarıydı, İmparatoru oldu’’

 • Gücüş’te hizmetin adı: TOLLU

 • Acaba bize neden saldırıyorlar?

 • ‘’Kudüs hepimizin ortak davasıdır’’

 • Taşeronları sınav bekliyor

 • Taşeron işçi KHK ile kadrolu oldu

 • Büyükşehir, eğitime yardımı esirgemiyor

 • “Sayılarla uğraşmayın, nitelikle uğraşın”

 • 557 gün yurt dışında ne yaptın!

 • Bu haftaki Zirve

 • Zirve Gazetesi 1.Sayfası

 • Saadet Erdemli yönetiminden İl Başkanlığına ziyaret

 • 'Söz Hakkı' programıyla ekranlara dönüyor...

 • Mevcut Başkan farka koştu!

 • MHP teşkilatları arı gibi!

 • MHP Adana’da yeni dönem

 • Beko: Sınav ve güvenlik soruşturması kadrolaşma doğurur

 • Tollu’dan 1 yılda 100 milyon TL’lik yatırım

Benzer Haberler